Żyj do końca życia i bądź młody do starości...
Wyszukiwarka

Pięć Przemian

 


Poznaj Annę Ciesielską...

Anna Ciesielska zanim odkryła zasadę Pięciu Przemian, po wielokroć zadawała sobie pytanie, dlaczego tak samo chorują ci, którzy dbają o swoje zdrowie, jak i ci, którzy tego nie czynią?

Była pewna, że istnieje uniwersalny klucz prowadzący do normalnego, zdrowego życia. Nie mogła pogodzić się z faktem, że tak ważna dziedzina życia opiera się na przypadkowych, często sprzecznych nowinkach, odkryciach naukowców czy pseudonaukowców. Jej wewnętrzna siła woli oraz determinacja sprawiły, że natknęła się na medycynę chińską. Sukcesywnie poznawała jej zasady, które były dla niej objawieniem i drogowskazem w zrozumieniu życia i sił nim kierujących. Porządek – zasada jin–jang  i  Pięć Przemian okazały się tym poszukiwanym, uniwersalnym kluczem.

Od tego momentu rozpoczęła okres mozolnego i drobiazgowego sprawdzania, w jaki sposób zasady te odnoszą się do naszych realiów klimatycznych i tradycji żywieniowych. Z pewnością pomógł jej w tym fakt ukończenia studiów na Akademii Rolniczej, na wydziale technologii żywności, ale przede wszystkim pasja. Była pewna, że dociekanie zależności między żywieniem a zdrowiem jest jej życiowym zadaniem.
 

 

Co było dalej?

Okres doświadczania zasad Porządku trwał ponad dziesięć lat i pozwolił zaobserwować fantastyczne efekty. Choroby i dolegliwości ustępowały jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. To wszystko spowodowało, że rozpoczęła pracę nad pierwszą książka - Filozofią Zdrowia. A następnie po kolejnych trzech latach wypełnionych bezpośrednimi kontaktami z ludźmi, konsultacjami, kursami powstała Filozofia Życia. Owocem ostatnich lat jest Filozofia Smaku.

 

Czym jest kuchnia wg Pięciu Przemian?

Jest to kuchnia zrównoważona, największy dar natury na Ziemi. Jest to sprawa tak doskonała, tak uniwersalna, tak wszechstronna, że stosując jej zasady nie musimy niczego więcej szukać.  Zapewnia nam rozwój na wszystkich trzech poziomach: fizycznym, emocjonalnym i duchowym.

Przygotowywanie przez nas pożywienia wg Porządku Natury (jin-jang i Pięciu Przemian) powoduje zharmonizowanie jego energii tak, że automatycznie regulowane są wszystkie nasze narządy.

Korzyści trudno zliczyć – czujemy się doenergetyzowani, czyli silniejsi, radośniejsi, pełni chęci życia. Dzięki temu, że regulują się funkcje narządów, znikają nawet bardzo poważne choroby. Jednak przede wszystkim pomagamy wzorcowo naszym dzieciom – już od najmłodszych lat.

Co jest jednak niezbędne? Akceptacja tej wiedzy, poszanowanie Porządku, i przede wszystkim dyscyplina. A wszystko rozpoczyna się od nauki gotowania, czyli od kartoflanki wink

 

Facebook